Funkcjonowanie przedszkola

Przedszkole Iskierka czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 18.00.

Wszystkie dni kalendarzowe, wolne od pracy są także wolnymi w przedszkolu. Inne wolne dni ustalane są na podstawie ankiety i ilości zgłoszonych dzieci.

Wakacje w przedszkolu trwają 2 tygodnie. Przedszkole jest wtedy zamknięte, o czym rodzice informowani są dużo wcześniej. Ten czas wykorzystujemy na remonty, naprawy i przygotowania do rozpoczęcia nowego roku przedszkolnego.

Grupy

W przedszkolu funkcjonują 3 grupy wiekowe. 2,5-3, 4 i 5-6 latki. W każdej grupie jest 15-18 dzieci.

Grupą opiekuje się nauczyciel i asystent nauczyciela. Wszystkie Panie są ciociami dla naszych maluchów.

Zajęcia podstawowe i dodatkowe

Przygotowaliśmy dla dzieci bogaty program dydaktyczny w ramach czesnego oraz zajęcia dodatkowe za oddzielną opłatą.

W ramach czesnego dzieci korzystają ze wszystkich pomocy dydaktycznych, uczestniczą w zajęciach edukacyjnych w ramach programu MEN , uczą się angielskiego, rytmiki, ćwiczą na zajęciach gimnastyki korekcyjnej, rozwijają swoje umiejętności manualne na zajęciach plastycznych
z elementami ceramiki.

Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych takich jak: taniec, balet, szachy, judo, szalony naukowiec, religia, praca z logopedą. Warunkiem organizacji zajęć jest utworzenie co najmniej
10 –cio osobowej, chętnej grupy.

Wszystkie dzieci objęte są ubezpieczeniem NNW.

Posiłki

Dzieci otrzymują cztery pełnowartościowe posiłki w ciągu dnia. Przedszkolaki w naszym przedszkolu jedzą według własnych potrzeb, nie zmuszamy ich do jedzenia, ale zachęcamy i dbamy aby każde dziecko odżywiało się zdrowo. Kształtujemy dobre maniery przy stole . Uwzględniamy indywidualne  wymagania dotyczące diet szczególnie dzieci alergicznych.

Współpracujemy ze sprawdzoną firmą cateringową, która przygotowuje dla nas zawsze świeże dania.

O nieobecności dziecka i niekorzystaniu z posiłków rodzice powiadamiają przedszkole do godz. 8.00.

W innym przypadku dzienna stawka żywieniowa nie zostanie odliczona.

Odpoczynek

W naszym przedszkolu, po obiedzie przychodzi czas odpoczynku, relaksu i wyciszenia. Maluchy układają się na leżaczkach, tulą swoje pluszakami i zasypiają podczas czytania bajki. Dla tych, którzy nie mogą zasnąć jest to czas cichutkiej zabawy. Nie zmuszamy dzieci do leżakowania.

Starszaki odpoczywają krócej i spędzają ten czas według zaplanowanego programu.

Rozkład dnia przedszkolaka

7.00 - 8:45

Schodzenie się dzieci, twórcze zabawy indywidualne lub w grupach, rysowanie, śpiewanie piosenek, czytanie.

8:45 – 9.00

Przygotowanie do śniadania  (sprzątanie, mycie rączek)

9:00 – 9.45

Śniadanie i mycie zębów

9.45 – 11.45

Zajęcia dydaktyczne prowadzone według tygodniowych planów pracy oraz spacery, zabawa
na świeżym powietrzu, wycieczki.

11:45 - 12:30

Przygotowanie do obiadu i obiad.

12:30 - 14:30

Leżakowanie. Młodsze dzieci odpoczywają i zasypiają. Ciocia czyta bajki… do snu. Starszaki odpoczywają krócej, słuchają bajki, spędzają ten czas na swobodnej zabawie w sali lub na placu zabaw.

15:00 - 15:30  Podwieczorek.

15:30 - 18:00

Zajęcia dodatkowe, swobodna zabawa dzieci , gry i zabawy tematyczne, integracyjne, plastyczne, zabawy na powietrzu ,w międzyczasie drugi podwieczorek.